Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fetvaja Për Ta Rrahur Burrin

Shko poshtë

Fetvaja Për Ta Rrahur Burrin Empty Fetvaja Për Ta Rrahur Burrin

Mesazh  Admin Thu Jan 28, 2010 10:02 pm

Fetvaja Për Ta Rrahur Burrin Fetva_gruaja

Hoxhë i nderuar, më ra rasti të lexoj një temë të përkthyer në faqen mesazhi.com, e cila kishte të bëjë rreth sjelljes së gruas ndaj burrit. Ajo që më shtyri ta bëjë këtë pyetje është fakti se nuk kisha dëgjuar më parë që ndonjë dijetarë të deklarojë që gruaja mund ta godasë burrin e saj. Por, sipas këtij artikulli, "dy dijetarë dhe një mendimtarë të njohur thonë se gratë bën të i rrahin burrat e tyre në vetmbrojtje". Ju lutem për sqarim, All-llahu ju shpërbleftë.

Pyetja:

Hoxhë i nderuar, më ra rasti të lexoj një temë të përkthyer në faqen mesazhi.com, e cila kishte të bëjë rreth sjelljes së gruas ndaj burrit. Ajo që më shtyri ta bëjë këtë pyetje është fakti se nuk kisha dëgjuar më parë që ndonjë dijetarë të deklarojë që gruaja mund ta godasë burrin e saj. Por, sipas këtij artikulli, "dy dijetarë dhe një mendimtarë të njohur thonë se gratë bën të i rrahin burrat e tyre në vetmbrojtje". Ju lutem për sqarim, All-llahu ju shpërbleftë.

Fetvaja Për Ta Rrahur Burrin Përgjigje:

Falënderimet dhe lavdërimet i takojnë vetëm Allahut (Xhele Shanuhu), salavatet qofshin mbi të dërguarin e Tij Muhammedin (SalAllahu Alejhi ve Selem), familjen e tij, shokët e tij dhe gjithë muslimanëve që ndjekin rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit.

Islami urdhëron që të sillemi mirë me gra dhe të çojmë jetë të mirë me to. Allahu (Subhanehu ue Teala) thotë:
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 187
Join date : 16/12/2009
Age : 35
Location : Prizren

http://forum-nektariidituris.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi